bg
    VÝROBCE GRAFICKÉHO DEKORAČNÍHO PLOCHÉHO SKLA
 
OK
např. prague castle
 
 
 

>>> FAQ - často kladené otázky <<<


Proč je lepší dekorační laminované sklo než běžný obklad na zdi ?

   Je několik důvodů proč zákazníci častěji volí dekorační sklo místo běžného obkladu. Jedním z nich je na prvním místě jeho jednoduchost v udržování čistoty. Sklo se montuje ve velkých celcích ( např.: na běžnou kuchyň se použijí 2-3 tabule skla ) a navíc je jejich spojení beze spár. Pro udržení takovéto plochy v čistotě postačí otřít vlhkým hadříkem za použití běžných saponátů. !!! JIŽ KONEC ČIŠTĚNÍ POREZNÍCH OBKLADŮ A SPÁR !!!.

   K dalším výhodám skleněných obkladů patří: možnost vytvořit neopakovatelný a originální interier.

   Rychlá a jednoduchá montáž ( cca 1-2 hodiny ) bez prachu a nečistot, které provází montáž klasických keramických obkladů. Rychlá montáž ( demontáž ) v případě požadavku výměny skleněných panelů z důvodu např.: změna tisknutého motivu nabo změna barevného odstínu.


Rozdíly mezi tepelně laminovaným sklem a přímým tiskem na tabuli skla

    Dnešní technologie umožňuje přímý tisk na sklo. Tato technologie není konkurenčí vůči tepelnému laminování. Laminované sklo má řadu výhod oproti přímému tisku na sklo:
  • vysoká kvalita - v případě laminování tiskneme motiv na kvalitní polymerové folie při využití solventových nebo UV tiskáren ve vysoké HD kvalitě. Přímým tiskem na sklo se nikdy nedosáhne takové kvality ( viditelná pixelizace) v porovnání k tisku na folie a následným tepelným zpracováním.
  • laminováním dosáhneme tzv.: bezpečnostního skla, což neplatí pro přímý tisk na obyčejné sklo. Přímý tisk jde také provést na tvrzené sklo, které je nesrovnatelně dražší než tisk na folii.
  • Laminováním zároveň chráníme tisk, který je mezi dvěma skly. Výtisk je absolutně bezpečný bez kontaktu s vnějším světem včetně vzduchu a vlhkosti. Při přímém tisku na sklo není tištěná vrstva ničím chráněná. Z tohoto důvodu je velmi citlivá na mechnické ( škrábance ) a chemické ( lepidla, rozpouštědla ) poškození nebo poškození vzniklé vlhkostí.

Je každé laminované sklo zároveň sklem dekoračním ?

   Laminované bezpečnostní sklo se běžně používá ve stavebnictví jako VSG v základních verzích jako je – čiré a mléčné. Takové to sklo se vyrábí ve sklářských hutích a dále se pak zpracovává řezáním, vrtáním, broušením. Používá se jako výplň zábradlí, oken, zimních zahrad atd., tam, kde je požadováno bezpečnostní sklo. Nicméně toto sklo jako základní produkt nemá žádné dekorační vlastnosti a proto je považováno za sklo průmyslové.

   Naše firma vyrábí dekorační skla typu SOLOGLASS A DUOGLASS kde dekorační prvek( výtisk ) je zalaminovaný uvnitř.


Kde mohu získat grafiku, která je umístěna mezi laminovaným sklem ?

   Dekorační laminované sklo vzniká během procesu laminování kde kromě skla a folie se vkládá výtisk s libovolnou grafikou. Grafický motiv může tvořit vlastní fotka nebo fotka nabízená přes foto banku http://eu.fotolia.com/ . Každý může vybrat motiv podle klíčových slov ( města, krajiny, ovoce, abstrakce, příroda, zelenina atd. ). Doporučuje se vyhledávat v jazyce anglickém. Pro dnešní den nabízí fotolia asi 18 mil. motivů.

   Pro účel objednání laminovaného skla s vybranou grafikou stačí zaslat odkaz na tuto grafuku, nebo nám zdělit unikátní číslo obrázku. Nejdříve bezplatně připravíme grafický návrh s přesným rozložením grafiky na skle. V případě potvrzení a složení objednávky zakoupíme vybranou fotku z fotobanky v ceně od 5 do 10 EUR. Tato částka bude připočítána k objednávce.


Můžeme laminovat pouze fotky a grafiku ?

   Výtisky fotky a grafiky jsou nejpopulárnější způsoby pro výrobu laminovaného skla, ale ne jedinné. Mezi dvěmi skleněnými tabulemi můžeme umístit jakékoliv ploché předměty např.: tapeta, dopis, dětské kresby, staré noviny, plakáty, listy trávy, bylinky, materiály o zajímavé struktůře, síťky, drátky a jiné předměty, které můžeme zapéct do folie spojující skla. Tímto způsobem můžeme vytvořit originální a nikdy se neopakující skleněné struktury.


Má laminované sklo vzor pouze z jedné strany ?

   Každý výtisk můžeme laminovat jednostranně i oboustranně.

Při jednostranné verzi je výtisk viditelný pouze z jedné strany a je to nejčastější způsob laminování, který je postačující když chceme sklo montovat ( lepit ) na zeď.

Oboustranné laminování vzniká tak, že se během laminování použijí dva výtisky, kde každý z nich směřuje proti sobě. Výsledkem je sklo vypadající z každé strany stejně. Takové řešení je nezbytné například: paravany, dveře, zábradlí atd. Samozřejmě oboustranný laminát lze provést pouze laminováním dvou tabulí skla ( duoglass ), není to možné při použití technologie Sologlass, kde druhou zadní tabuli skla nahrazuje speciální polymerová vrstva.

Výtisk mtivu můžeme provést na čiré nebo bílé folii, proto máme větší flexibilitu pro vytvoření výsledného efektu.


Můžeme laminovat i tvrzené sklo ?

   Samozřejmě můžeme laminovat obyčejné sklo i tvrzené. Obyčejné sklo je dostupné ve dvou verzích jako sklo standardní a sklo tzv. OPTIWHITE ( celkově čiré ). Takovéto sklo je dostačující pokud není nikterak zatíženo, tzn., že bude aplikováno na zeď. Obyčejné sklo může být kaleno. V důsledku kalení obdržíme sklo zakalené( ESG ), které je mnohokrát odolnější na rozbití. Po laminaci dvou tabulí tvrzeného skla obdržíme super bezpečné sklo, které je velmi obtížně rozbitelné. Takovéto sklo můžeme použít na celoprosklené zábradlí, dveře atd. Během laminování tvrzeného skla můžeme také použít dekorační výtisky, nebo použít čirou nebo bílou folii.


Jaké je využití dekoračního skla ?

   

Vnitřní použití:

  • z laminovaného skla se dělají elegantní obklady stěn. Dokonalým příkladem jsou skleněné kuchyňské panely, kde se na místo klasických obkladů za pracovní deskou montují velké formáty dekoračního laminovaného skla. Sklo tohoto typu najde uplatnění i v koupelnách a toaletách, kde mohou pokrývat jednu nebo více stěn ( zeď za toaletou, za vanou, nebo zeď sprchového koutu ). Možná je také montáž laminovaného skla v kombinaci se zrcadly, nebo vyprojektování rozložení menších skleněných panelů, které mohou být pokládané stejným způsobem jako běžné obklady a dokonce mohou být jejich součástí.
  • v kancelářích a jiných veřejných objektech se dekorační sklo využívá pro obklady stěn např.: výtahů, šaten, toalet atd. Dekorační laminované sklo se také využívá v nábytkářském průmyslu jako výplň dveří vestavných skříní, nebo i čela kuchyňských dvířek. Také vypadá skvěle jako výplň posuvných dveří. Další možnou aplikací jsou všechny možné druhy informačních tabulí v kancelářích, nebo na veřejných místech. Může se na nich nacházet např.: logo výrobku, mapa, plán objektu atd.
   

Vnější použití:

  • vnější použití:zahradní kavárny
  • prvky oplocení s reklamou( piva, podniku, atd.)
  • stolové desky
  • informační tabule
  • pamětní tabule, atd.
 
 
 
 
Copyright: czechglassdecor.cz 2013 - 2018 | Designed and coded by WEBLUX

>>> REKLAMA <<<

www.weblux.net www.damtex.cz www.e-picture.cz www.e-fotolia.cz

>>> Zpětné odkazy <<<

www.google.com | www.yahoo.com |
Generated time 0.015012 [s]
GEO:
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb souhlasíte s jejich použitím. Více informací...